Velashape Endermologia – na czym polega?

NOWOŚĆ! Alma Soprano Titanium
25 maja 2021
Podaruj wyjątkowe chwile…
23 maja 2022

Urządzenie do modelowania sylwetki swoją skuteczność opiera na oddziaływaniu podciśnienia oraz masażu specjalną głowicą z rotującymi rolkami, które wytwarzają fale radiowe.

Podciśnienie i rolki

Głowica pod wpływem wytworzonego podciśnienia zasysa fałd skórny, jednocześnie rolki intensywnie masują wybrany fragment co aktywnie oddziałuje na procesy metaboliczne zachodzące w skórze i tkance podskórnej.
Rolki masując usprawniają przepływ limfy oraz odprowadzają jej nadmiar z tkanek. Dzięki temu zabieg endermologii jest wysoce skuteczny w usuwaniu cellulitu, redukcji tkanki tłuszczowej i obrzęków.

Fale radiowe

Technologią wspomagającą endermologie są bipolarne fale radiowe. Są one nieinwazyjne i bezpieczne dla naszego organizmu, a jednocześnie sprawnie wspomagają terapie odchudzające i ujędrniające.
Fale radiowe, emitowane przez głowice urządzenia przenikają w głąb skóry (do 1,5cm). Dzięki temu oddziałują nie tylko na skórę, ale i na tkankę tłuszczową. W trakcie zabiegu jej komórki są podgrzewane, przez co ulegają rozbiciu na trójglicerydy, te z kolei w bezpieczny sposób usuwane są z organizmu w wyniku procesów metabolicznych. Podgrzewanie tkanek prowadzi również do obkurczenia włókien kolagenowych, które podtrzymują skórę.

Terapia światłem LED

Głowice wyposażone w diody LED oddziałują na skórę falami świetlnymi o częstotliwości mono, które zwiększają temperaturę tkanki nie uszkadzając jej. Badania wykazały, że takie działanie przyspiesza odbudowę i regenerację komórek, poprawia gęstość skóry co przekłada się na redukcję zmarszczek i bruzd.

Zalety endermologii:

  • poprawia ukrwienie masowanych tkanek, co skutkuje lepszym dotlenieniem i odżywieniem skóry,
  • przyspiesza metabolizm i usuwa toksyny z komórek,
  • zwiększa trofikę tkanek,
  • rozbija komórki tłuszczowe,
  • odnawia włókna kolagenowe i pobudza je do produkcji własnego kolagenu,
  • widoczne zwiększa sprężystości i jędrności skóry.